IMPORTANT: continuam războiul cu Curtea de Conturi

În data de 17 noiembrie 2014, la Curtea de Apel Suceava a fost termen pentru recurs în dosarul în care Sindicatul IMPACT Botoșani se judecă, alături de DGASPC Botoșani și Consiliul Județean, cu Curtea de Conturi a României și Camera de Conturi Botoșani, pentru drepturile acordate în anul 2009 conform CCM-ului și Acordului Colectiv.

Chiar dacă până în prezent acest dosar s-a judecat la Curtea de Apel Suceava pe fondul cauzei, apoi în recurs la Înalta Curte de Casație și Justiție, instanță care a trimis dosarul spre judecare la Tribunalul Botoșani, și iar la Curtea de Apel Suceava, până în prezent nu avem o soluție definitivă și irevocabilă !!!

Culmea ironiei, instanța de recurs, Curtea de Apel Suceava, hotărăște în data de 17 noiembrie 2014:

-Tip solutie: Dispune rejudecarea

Solutia pe scurt: Admite recursurile. Casează sentinţa recurată şi trimite cauza spre rejudecare aceleiaşi instanţe. Irevocabilă.

Prin urmare, o vom lua de la capăt cu judecata acestui dosar.

Mai multe informații pe portalul instanțelor de judecată:

Biroul Executiv al Sindicatului IMPACT Botoșani